Środa, 24 lutego 2021r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Super Fajniaki w SP w Jamkach – Korzonku

27 stycznia, 2021

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jamkach-Korzonku w dniu 21.09.2020r. przystąpiła do programu edukacyjnego i konkursu „SZKOLNE PRZYGODY FAJNIAKÓW” organizowanego przez sieć slepów „Biedronka”, który skierowany był do klas I-III szkół podstawowych. Pokazywał on uczniom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. Była to doskonała okazja na urozmaicenie lekcji przyrody i pokazania uczniom nauki poprzez zabawę. Zajęcia pomogły zaszczepić pasję do ekologii i ochrony przyrody. Lekcje podzielone były na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury (ogień, woda, powietrze, ziemia), a każdemu przypisani zostali odpowiedni bohaterowie Gangu Fajniaków.

W roku szkolnym 2020/21 w konkursie brały udział klasy I-III oraz premierowo grupy 0. Łącznie do konkursu przystąpiło 2144 placówek i zostało przesłanych aż 6999 prac! Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji dotyczących wybranego żywiołu natury na podstawie scenariuszy i materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie projektu, udokumentowaniu i opisaniu tych zajęć oraz przesłaniu indywidualnych prac plastycznych dzieci, inspirowanych żywiołami przyrody. Jury, dokonując wyboru zwycięskich prac, kierowało się następującymi kryteriami: kreatywność przygotowanej pracy plastycznej, widoczny wkład zaangażowania dzieci w tworzenie pracy plastycznej, zgodność pracy konkursowej z tematyką i celem konkursu – propagowaniem postaw proekologicznych i kształtowaniem wrażliwości ekologicznej, wyjątkowa skala przedsięwzięcia oraz innowacyjne podejście.

W dniu 17 grudnia 2020 roku nastąpiło niecierpliwie oczekiwane przez naszych uczniów ogłoszenie wyników III edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego. Dzień ogłoszenia wyników okazał się szczęśliwy dla klas I-III, które znalazły się w gronie 400 nagrodzonych klas. Z wielką radością i dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się na liście zwycięzców aż 8-krotnie!

Wygrane z kategorii:
Ogień - klasy I, II i III
Powietrze - klasy II i III
Woda - klasa I
Ziemia klasy II i III

Dziękujemy Sylwii Sprycha, która była koordynatorem akcji w szkole i opiekunem klasy II oraz opiekunom: Angelice Sokołowskiej - klasa I i Beacie Korzonek-klasa III. Dziękujemy również uczniom klas I-III i rodzicom za pracę włożoną w projekt!

Wszyscy jesteśmy zwycięzcami, jeżeli dbamy o naszą planetę!

SP w Jamkach-Korzonku

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).