Wtorek, 19 marca 2019r. | Imieniny: Józefa, Bogdana
Pokaż menu

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Aleksandrii mistrzami powiatu w szachach

Październik 12, 2017

 

W powiatowych Igrzyskach dzieci i młodzieży w szachach, które odbyły się 10.10.2017 r. w Konopiskach wzięło udział 7 szkół powiatu częstochowskiego.
Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe - roczniki 2005 i młodsi oraz oddziały gimnazjalne i kl. VII szkoły podstawowej. Reprezentacja szkoły podstawowej z Aleksandrii nie dała szans swoim rówieśnikom z powiatu, wygrała wszystkie spotkania, gromadząc ostatecznie 12 dużych i 21,5 małych punktów. Druga w rywalizacji szkoła podstawowa z Konopisk zdobyła 7 pkt. Na trzech szachownicach zwycięstwo odnieśli uczniowie z Aleksandrii, natomiast na czwartej szachownicy reprezentantka szkoły z Aleksandrii zajęła drugie miejsce. W rywalizacji młodzieży szkolnej na pierwszym miejscu uplasowała się również szkoła z Aleksandrii, wygrywając na dwóch szachownicach, na jednej zajęła drugie miejsce, a na czwartej trzecie.
Szczegółowe wyniki zawodów są dostępne na stronie www.chessarbiter.com.

Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Aleksandrii wystąpiła w składzie:

Kategoria ur. 2005 i mł.:
1. Dawid Binek
2. Adrian Wróż
3. Szymon Maruszczyk
4. Marianna Jaskólska

Kategoria Gimnazjum i kl. VII SP:
1. Mikołaj Wolański
2. Filip Anioł
3. Dariusz Święcicki
4. Weronika Wróż

Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów w zawodach rejonowych.

Paweł Bekus

FOTORELACJA ZS-P ALEKSANDRIA 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).