Czwartek, 21 stycznia 2021r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Trzeci projekt w Szkole Podstawowej w Konopiskach

11 stycznia, 2021

 

Miniony rok był bardzo udany dla naszej szkoły. Zostały zaakceptowane dwa projekty Erasmus + , w których podejmiemy współpracę z europejskimi szkołami z Turcji, Portugalii, Włoch, Macedonii oraz Rumunii. Trzeci projekt: „Wiedza i rozwój droga do lepszej przyszłości”- został zatwierdzony  do realizacji ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Trwa dwa lata - od 01.10.2020 do 30.09.2022.

Przeznaczony jest dla nauczycieli i kadry szkolnej zainteresowanej podnoszeniem swoich kwalifikacji i zdobywaniem nowej wiedzy na kursach zagranicznych.

W ciągu całego okresu trwania projektu kadra ucząca będzie wyjeżdżać na szkolenia językowe, metodyczne oraz językowo - metodyczne na Maltę, natomiast dyrekcja szkoły, pedagog oraz nauczyciel języka angielskiego odbędą wizytę w szkole w Finlandii.

W przedsięwzięciu weźmie udział 10 nauczycieli z naszej placówki. Niniejszy projekt jest wynikiem zapotrzebowania szkoły na rozwój w zakresie: podniesienia kompetencji nauczycieli, zmian tradycyjnych metod nauczania na nauczanie bardziej kreatywne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych metod. Udział w przedsięwzięciu zapewni otwarcie na Europę, zwiększenie liczby projektów międzynarodowych i jednocześnie przyczyni się do  wzrostu kompetencji dydaktyczno-pedagogicznych nauczycieli. Umożliwi im, co bardzo istotne, przełamanie  bariery kulturowej i językowej, co na pewno przyczyni się do wzrostu samooceny. 

Staramy się  wychodzić naprzeciw potrzebom nowoczesnej edukacji i naszych uczniów, dlatego ten projekt traktujemy jako ogromną szansę wzbogacenia profilu zawodowego dzięki poszerzeniu wiedzy oraz  pogłębieniu znajomości języka angielskiego.

K. Ankowska, M. Mituła-Borek

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).