Środa, 14 listopada 2018r. | Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzynca
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Turniej szachowy w Konopiskach

Październik 12, 2018

01.10.2018 roku w Konopiskach odbył się turniej szachowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego. W turnieju startowały czteroosobowe zespoły  z siedmiu szkól powiatu częstochowskiego. Zespoły ze szkół w Konopiskach i Aleksandrii reprezentowały naszą gminę.

Po zaciętej walce na czterech szachownicach zespołowo zwyciężyła drużyna ze  szkoły w Aleksandrii, zdobywając 11 punktów przed drużyną ze szkoły w Mstowie. W punktacji indywidualnej zwyciężył Dawid Binek (SP Aleksandria) – zdobywca 6 punktów. Naszą zwycięską drużynę szachową reprezentowali: Dawid Binek, Mikołaj Wolański, Adrian Wróż i Marianna Jaskólska. Szkoła otrzymała puchar i dyplom, a Dawid medal. Gratulujemy. Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do następnej tury zawodów szachowych.

W tym samym dniu (01.10.2018), w małej hali sportowej w Konopiskach osiem szkolnych drużyn szachowych rozegrało turniej w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego. Zawodnicy z poszczególnych zespołów walczyli na czterech szachownicach o puchar i dyplom dla szkoły i medale dla najlepszych graczy. Rywalizację wygrał zespół z szkoły w Mstowie. Drugą drużyną turnieju został zespół z Aleksandrii w składzie: Michał Solecki, Szymon Maruszczyk, Kacper Świetliczny, Lena Sitek. Najwięcej punktów zdobył Michał – 5,5 punkta. Drugiej drużynie turnieju – gratulujemy. Również w tej kategorii szkoła zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

DYPLOMY

M. Jeziorowska
Foto. ZS-P Aleksandria

Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.