Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Turniej szachowy w Konopiskach

Październik 12, 2018

 

01.10.2018 roku w Konopiskach odbył się turniej szachowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego. W turnieju startowały czteroosobowe zespoły  z siedmiu szkól powiatu częstochowskiego. Zespoły ze szkół w Konopiskach i Aleksandrii reprezentowały naszą gminę.

Po zaciętej walce na czterech szachownicach zespołowo zwyciężyła drużyna ze  szkoły w Aleksandrii, zdobywając 11 punktów przed drużyną ze szkoły w Mstowie. W punktacji indywidualnej zwyciężył Dawid Binek (SP Aleksandria) – zdobywca 6 punktów. Naszą zwycięską drużynę szachową reprezentowali: Dawid Binek, Mikołaj Wolański, Adrian Wróż i Marianna Jaskólska. Szkoła otrzymała puchar i dyplom, a Dawid medal. Gratulujemy. Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do następnej tury zawodów szachowych.

W tym samym dniu (01.10.2018), w małej hali sportowej w Konopiskach osiem szkolnych drużyn szachowych rozegrało turniej w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego. Zawodnicy z poszczególnych zespołów walczyli na czterech szachownicach o puchar i dyplom dla szkoły i medale dla najlepszych graczy. Rywalizację wygrał zespół z szkoły w Mstowie. Drugą drużyną turnieju został zespół z Aleksandrii w składzie: Michał Solecki, Szymon Maruszczyk, Kacper Świetliczny, Lena Sitek. Najwięcej punktów zdobył Michał – 5,5 punkta. Drugiej drużynie turnieju – gratulujemy. Również w tej kategorii szkoła zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

DYPLOMY 

M. Jeziorowska 
Foto. ZS-P Aleksandria 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).