Piątek, 10 lipca 2020r. | Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Pokaż menu

Uwaga! Ważne zmiany w urzędzie od dnia 1 lipca

30 czerwca, 2020
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

Szanowni Mieszkańcy przypominamy, że od dnia 1 lipca 2020r. (środa) Urząd Gminy w Konopiskach wprowadza zmiany dot. nowych godzin funkcjonowania urzędu oraz dot. likwidacji stanowiska kasowego.

Nowe godziny pracy:
poniedziałek, środa, czwartek 7.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 17.00
piątek 7.00 – 14.00

W związku z utrzymującą się sytuacją epidemiczną w Polsce, obowiązującymi nadal zmienionymi procedurami obsługi klientów i związanymi z tym obostrzeniami sanitarnymi oraz w wyniku niezbędnych zmian organizacyjnych informujemy Państwa, że od dnia 1 lipca 2020r. (środa) nastąpi likwidacja kasy w Urzędzie Gminy w Konopiskach.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie urzędu będzie można dokonywać wpłat w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem terminalów płatniczych.

Utrzymująca się sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 stała się przyczyną do zmian organizacyjnych. Stanowisko kasowe, nagromadzenie wielu klientów przed nim w jednym miejscu, płatności gotówką obniżają standardy bezpieczeństwa, a tym samym są czynnikami zagrożenia przede wszystkim dla najbardziej narażonej grupy społecznej czyli dla osób starszych.

Osoby regulujące swoje płatności m.in. z tytułu zobowiązania podatkowego, opłat za wywóz nieczystości, czynszów mieszkaniowych i dzierżawnych oraz innych opłat, proszone są o dokonywanie ich za pośrednictwem bankowości internetowej lub bezpośrednio w Banku Spółdzielczym w Konopiskach. Przypominamy, że bank z tego tytułu nie pobiera prowizji.

Jest również możliwość dokonywania opłat z prowizją, jak dotychczas, np. w punkcie Poczty Polskiej.

Dodatkowo, tak jak wspomniano powyżej, na terenie urzędu będzie można dokonywać wpłat, ale tylko w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem terminalów płatniczych.

Prosimy mieszkańców Gminy Konopiska o wyrozumiałość. Podjęte decyzje i działania są w trosce o zdrowie Państwa i pracowników urzędu.

Przypominamy numery rachunków bankowych Gminy Konopiska

Bank Spółdzielczy w Konopiskach
40 8273 0006 2001 0000 0172 0001 – konto podstawowe
87 8273 0006 2000 0000 0172 2503 – konto związane z opłatą za wywóz nieczystości

Urząd Gminy w Konopiskach
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).