Piątek, 18 stycznia 2019r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

W SP w Jamkach-Korzonku ruszył projekt ,,Zaprogramuj przyszłość”.

Luty 05, 2018

 

W czasie ferii zimowych ruszył w naszej szkole projekt edukacji cyfrowej „Zaprogramuj przyszłość” prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania,  które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

,,Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy projekt skierowany do ponad 200 szkół podstawowych z małych miejscowości w całej Polsce. W projekcie biorą udział uczniowie klasy pierwszej i trzeciej. Program ma za zadanie nauczyć podstaw programowania i rozwijać umiejętności cyfrowe w praktyce. Dzięki projektowi pozyskaliśmy zestawy do prowadzenia zajęć, m.in. roboty, matę edukacyjną, zestaw mechatroniki oraz tablety. Uczniowie w tym roku szkolnym będą uczestniczyć w 15 ciekawych lekcjach z podstaw programowania.                   

Na zajęciach  m.in.:
- zaprogramują robota,
- dowiedzą się, które przedmioty przewodzą prąd, a które nie,
- będą uczyć się rozumieć świat i zachodzące w nim procesy, planować jak mądrze korzystać z technologii kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia, współpracy w zespole,
- stworzą prostą muzykę do tekstów i obrazów.

W czasie ferii uczniowie klasy I i III rozpoczęli przygodę z programowaniem. Najwięcej radości sprawiło im poznanie działania robotów oraz gra melodii ,,Wlazł kotek na płotek” na bananie i własnych rękach za pomocą zestawu mechatroniki ,,MaKey MaKey”.

SP w Jamkach-Korzonku
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).