Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Wakacje 2018 z GCKiR – zajęcia z użyciem suchego lodu

Lipiec 06, 2018

Pierwsze zajęcia w ramach akcji "Wakacje 2018 z GCKiR” odbyły się w dniu 05 lipca w świetlicy w Hutkach. Dzieci wzięły udział w warsztatach z wykorzystaniem suchego lodu.

Pod czujnym okiem pań z Uniwersytetu Rozwoju w Częstochowie zobaczyły, że suchy lód to bardzo zimna i sucha substancja, która okazuje się przydatna w życiu codziennym. Dowiedziały się jakie dokładnie ma właściwości, co to jest sublimacja, czy suchy lód potrafi ugasić ogień, jaki ma smak i czy zmienia kolory. Dzieci wzniosły toasty lodowymi napojami oraz uczyły się wyczytywać przyszłość z magicznej, lodowej kuli!

Po zajęciach warsztatowych przyszedł czas na zabawę na wesoło: były wyścigi kelnerów, rzuty ziemniakiem do celu, biegi  w workach, biegi z przeszkodami i wiele innych atrakcji.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kontynuację zajęć 16 lipca.

Do zobaczenia.
Z.Szydłowska/GCKiR
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).