Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!

07 sierpnia, 2020

W związku z trwającym okresem urlopowym wszystkich mieszkańców gminy Konopiska, planujących wyjazd poza granice kraju, prosimy o sprawdzenie ważności dowodu osobistego w Systemie Rejestrów Państwowych za pośrednictwem urzędu gminy Konopiska przez kontakt telefoniczny (34) 3282 057 w. 23. Sytuacja ta jest związana z coraz częściej pojawiającymi się przypadkami nieudzielenia zgody na wylot, z powodu unieważnionego dowodu osobistego. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmiana danych zawartych w dowodzie osobistym dokonana w systemie informatycznym. Jednocześnie pamiętajmy, że dowód osobisty jest uznawany za ważny dokument podróży jedynie w krajach Unii Europejskiej należących do strefy Schengen.

Sporządził: Adrian Kosowski
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).