Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

„Wieczornica Patriotyczna – Stulecie Odzyskania Niepodległości”

Listopad 07, 2018

 

W dniu 14.10.2018r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach Zarząd Koła Emerytów i Rencistów z udziałem zaproszonych gości, członków Koła i zespołu Walentynki, zorganizował Wieczornicę Patriotyczną. Impreza została dofinansowana przez Rządowy Projekt Aktywności Społecznej Osób Starszych, pod patronatem Senatora RP Ryszarda Majera. Z kwoty uzyskanej z dofinansowania zostało zakupione urządzenie wielofunkcyjne z firmy „Brother” za kwotę 569zł. Z okazji organizacji uroczystości przygotowano i wykonano tematyczną dekorację, śpiewniki oraz biało – czerwone przypinki. Wieczornicę rozpoczął referat wprowadzający, po nim zostały przedstawione pieśni i wiersze okolicznościowe. Pierwszą część, poprzedzoną Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej poprowadził zespół Walentynki. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich Żołnierzy walczących za naszą Ojczyznę, a na zakończenie odśpiewano „Rotę”.

Po obiedzie, wszyscy zasiedli do kawy i słodkiego poczęstunku. Korzystając ze śpiewników, podkładów muzycznych i akompaniamentu akordeonu śpiewano do późnych godzin wieczornych.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy uczcić tak ważną rocznicę i sławić naszą Małą Ojczyznę jaką jest Gmina Konopiska.

Bogusława Piwowarczuk
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).