Czwartek, 9 lipca 2020r. | Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Pokaż menu

Wójt Jerzy Żurek nagrodził uczestników „Wirtualnego biegu o Monte Cassino”

30 czerwca, 2020

 

W dniu 29.06.2020r. na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach miało miejsce wręczenie pamiątkowych koszulek i medali mieszkańcom naszej gminy, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wirtualny bieg o Monte Cassino”. Dekoracja biegaczy odbyła się w dniu 2 rocznicy śmierci naszej wybitnej lekkoatletki, która od 1 czerwca 2019r. jest patronką stadionu lekkoatletycznego w Konopiskach. Wójt Jerzy Żurek oraz dyrektor GCKiR Marcin Kowalski złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Panią Irenę Szewińską. 

Więcej nt. akcji TUTAJ

Sylwetka Ireny Szewińskiej:

Należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich.

Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna medalistka mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali). Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i Pucharze Europy.
W latach 1965–1979 zdobyła 24 medale mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, w sztafecie 4 × 100 metrów oraz w skoku w dal.

GCKiR
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).