Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Wspólny, międzynarodowy piknik

Czerwiec 22, 2018

Około 60 dzieci z Litwy, Białorusi i Estonii przyjechało do Częstochowy na zaproszenie Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” ks. Ryszarda Umańskiego, proboszcza Parafii p.w. NMP w Częstochowie. Projekt realizowany jest już od dwudziestu lat. W tym roku, aby uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowany jest pod nazwą „Od morza do Tatr”. Dzieci odpoczywały i bawiły się. W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II spotkały się z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. W drugi dzień pobytu, dzięki życzliwości Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery delegacja gościła w Ośrodku Żeglarskim „Marina Poraj”, gdzie zorganizowany został wspólny piknik z delegacjami dzieci z gmin: Konopiska, Mstów, Rędziny i Poraj. Wszyscy uczestnicy mieli okazję przepłynąć barką po zalewie, skosztować pysznych kiełbasek, lodów i otrzymali paczki ufundowane przez Wójta Konopisk Jerzego Żurka, Wójta Mstowa Tomasza Gęsiarza i Wójta Rędzin Pawła Militowskiego.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że możemy brać udział w takich projektach, ponieważ Kresy są nam bliskie, a integracja dzieci sprzyja ich relacjom w dorosłym życiu. Są naszą przyszłością.  

GCKiR, ZS Konopiska
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).