Poniedziałek, 18 lutego 2019r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Wycieczka rowerowa szlakami Aleksandrii

Lipiec 13, 2018

 

W niedzielne popołudnie 1 lipca 2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz księdza proboszcza Jacka Szczecinę z Aleksandrii.

Wyruszyliśmy o godzinie 18.00 po mszy świętej. Na czele peletonu trasę pokonywał ksiądz Jacek. Tuż za nim młodzież szkolna, następnie Panie z Kół Gospodyń w Kopalni, Konopiskach, Jamkach i Aleksandrii oraz mieszkańcy naszej gminy. Trasa wiodła ulicami: Orlika, Zieloną, Miodową, Graniczną i Sosnową. Pierwszy postój był przy ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej „Pajdowa Góra”, która jest najwyżej położonym wzniesieniem w gminie Konopiska. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu ruszyliśmy dalej ulicą Sosnową i Gościnną. Ze śpiewem na ustach dojechaliśmy do świetlicy „Nasz Dom Pod Lipą”, gdzie czekał na wszystkich uczestników pyszny poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrii.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z organizacji oraz zachwyceni pięknymi krajobrazami naszej wsi. Wszyscy zgodnie wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnej wycieczce rowerowej. Wycieczka była efektem inicjatywy lokalnej realizowanej przez Panie z KGW Aleksandria. Kolejne elementy działań Panie zaprezentuję przy okazji dożynek.

GCKiR/KGW Aleksandria 
Fot. KGW Aleksandria 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).