Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Wycieczki organizowane przez Placówkę Wsparcia Dziennego Promyk

31 lipca, 2020

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach przedstawia kalendarium wycieczek organizowanych w sierpniu i wrześniu 2020 roku przez Placówkę Wsparcia Dziennego Promyk:

  • 18 sierpień 2020 – wycieczka dla dzieci i młodzieży do Warszawy, w tym pobyt w Centrum Nauki Kopernik z seansem w planetarium, zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego oraz Łazienek Królewskich. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka pilota wycieczki/przewodników, drugie śniadanie, obiad, bilety wstępów, ubezpieczenie NNW.
  • 24 sierpnia 2020 – piesza wycieczka górska w Beskid Żywiecki dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Trasa wycieczki będzie wiodła przez Przegibek i Bendoszkę Wielką. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka przewodnika górskiego, obiad, ubezpieczenie NNW.
  • 27 – 28 sierpnia 2020 – dwudniowa wycieczka pn. „Tajemnice II wojny światowej” dla dzieci i młodzieży. W planie wycieczki przewidziane jest zwiedzanie Twierdzy Srebrnogórskiej, sztolni w okolicach Walimia, podziemnego miasta „Ossówki”, zamka Grodno i Książ. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka pilota/przewodnika, 2 obiady, 1 kolacja, 1 śniadanie, 2 drugie śniadania, nocleg, bilety wstępów, ubezpieczenie NNW.
  • 12 września 2020 – piesza wycieczka górska w Karkonosze dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Trasa wycieczki będzie wiodła przez Szrenicę i Śnieżne Kotły. Wycieczka bezpłatna, zapewniony przejazd autokarem, opieka przewodnika górskiego, bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego, obiad, ubezpieczenie NNW.

Wycieczki z dnia 24 sierpnia, 27-28 sierpnia oraz 12 września odbywają się w ramach projektu socjalnego „Promyczek szczęścia” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – edycja 2020.

Wycieczka z dnia 18 sierpnia 2020 odbywa się w ramach projektu socjalnego „Okno na świat” dofinansowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach konkursu „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2020 roku”.

Pierwszeństwo udziału w wycieczkach mają rodziny objęte wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach oraz dzieci i młodzież regularnie uczęszczające na zajęcia do Placówki Wsparcia Dziennego Promyk.

Magdalena Badora
Kierownik GOPS Konopiska
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).