Piątek, 18 stycznia 2019r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Wyróżnienie dla małych mieszkanek Gminy Konopiska w I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Luty 02, 2018

 

W dniach 27-28 stycznia w Lublińcu odbył się, organizowany przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Bonum Art I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK. Przesłuchania konkursowe odbyły się w MDK w Lublińcu, a Koncert Galowy Laureatów w Parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

Zainteresowanie festiwalem było ogromne. Do udziału zgłosiło się ok. 200 podmiotów. Ostateczna lista uczestników to 109 podmiotów, w tym cztery mieszkanki Gminy Konopiska - Aleksandra Kołodziejczyk, Zofia Musik, Emilia Skalik oraz Katarzyna Kołodziejczyk. Dziewczynki wspólnie wykonały kolędę pt. „Gwiazdeczka” zdobywając tym samym wyróżnienie w kategorii „Zespoły”. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż ww. kategorii zgłoszonych zostało 14 podmiotów, a tylko osiem z nich zostało nagrodzonych.

Radość z sukcesu jest tym większa, iż dziewczynki znalazły się w gronie laureatów wraz ze znanymi w powiecie i województwie zespołami. W niedzielę 28 stycznia odbył się Koncert Galowy Laureatów, na którym zostały wręczone nagrody rzeczowe.

Dziewczynki składają szczególne podziękowania Pani Ewie Błaszczyk za wypożyczenie strojów.

Fragment występu dziewczynek z Kościoła Ojców Oblatów do obejrzenia w załączonym LINKU.

M.M

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).