Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Przybylikiem i Stefanem Szczepłek

Maj 16, 2017

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Markiem Przybylikiem i Stefanem Szczepłek, które zorganizowane jest w dniu 22 maja 2017r. o godzinie 13.30 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach przy ulicy Opolskiej 20.

W trakcie spotkania będzie można zdawać pytania i porozmawiać z naszymi gośćmi. Marka Przybylika z miejscowością Konopiska łączą mocne więzy. Niejednokrotnie na antenie TVN24 w programie „Szkło kontaktowe” wspomina Konopiska  oraz przyjaciół i mieszkańców, działające na terenie naszej gminy organizacje, stowarzyszenia, kluby sportowe. Jest jednym z tych osób, które pochodzą stąd i promują naszą miejscowość. Markowi Przybylikowi będzie towarzyszył Stanisław Szczepłek wspaniały dziennikarz i komentator sportowy, zajmujący się przede wszystkim piłką nożną. To niezwykli goście w naszej miejscowości, z którymi warto spędzić trochę czasu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Marek Przybylik urodził się w Konopiskach. Dziennikarz, nauczyciel akademicki i samorządowiec. Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im.Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Studiował na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego i na studium Dziennikarskim UW. Pracował w Życiu Warszawy. Założył i redagował tygodnik lokalny „Pasmo” oraz dzienniki „Życie codzienne” i „Życie nasze Codzienne”. Był też redaktorem naczelnym tygodnika „SZpilki” oraz „Antena”. Przez 20 lat uczył dziennikarstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW i wydawał miesięcznik „Uniwersytet” oraz „Studenckie abc”. Od 1992 prowadzi firmę wydawniczą.

Obecnie nadal pracuje jako dziennikarz, nie jest jednak związany na stałe z żadnym tytułem. Współpracował m.in. z I i III programem Polskiego Radia,TVP, tygodnikiem „Polityka", "Gala”, „Newsweek”, miesięcznikiem „Sukces” oraz kilkoma innymi periodykami. Współpracuje z TVN24, od 2005 jest stałym gościem programu Szkło kontaktowe. Od 2015 prowadzi wraz z Tomaszem Sianeckim program Pamięć Absolutna.

Stefan Szczepłek dziennikarz sportowy, komentator. Specjalizuje się w tematyce piłkarskiej.  Pracował w „Sztandarze Młodych”, tygodniku „Piłka nożna”, redakcji sportowej TVP oraz w „Życiu Warszawy”. Obecnie jest dziennikarzem redakcji sportowej „Rzeczpospolitej”. Autor książek o historii futbolu.

JJ
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).