Środa, 18 lipca 2018r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku

Sierpień 09, 2017

 

Uprzejmie informujemy, że od 1 SIERPNIA 2017r.  do 31  SIERPNIA 2017r. w Urzędzie Gminy w Konopiskach przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w drugim terminie w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2017 r. 

Wnioski o zwrot akcyzy należy składać w Urzędzie Gminy w Konopiskach (pok. Nr 9 ) wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami- oryginały do wglądu) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie  od 1 lutego 2017r. do 31 lipca 2017r.

 Ważne!

  • Za producenta rolnego uznaje się osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, będącą posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.Za gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym uważa się obszar gruntów sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zakrzewione lub zadrzewione na użytkach rolnych, z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy, stanowiących własność lub znajdujących się w posiadaniu osoby fizycznej, osoby prawnej albo jednostki organizacyjnej, w tym spółki, nieposiadającej osobowości prawnej.

UWAGA ! ! !

  • Na 1 ha użytków rolnych przysługuje 86 litrów oleju.
  • Za każdy zakupiony litr rolnik otrzyma 1,00 zł dopłaty.
  • Środki finansowe wypłacane będą między: 20-31 października 2017 r. (zazwyczaj ostatni tydzień miesiąca) inf. pod nr tel. 0-34/3282-035 wew. 28
  • Wypłata producentom rolnym zwrotu podatku akcyzowego nastąpi w kasie Urzędu Gminy lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. Wnioski dostępne będą w Urzędzie Gminy w Konopiskach ( pok. nr 9)Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).