Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Życzenia dla Polski

Wrzesień 27, 2018

 

Rok 2018 jest ważnym rokiem dla Polski i jej obywateli; świętujemy bowiem 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wydarzenie to miało charakter wyjątkowy, gdyż Polacy wspólnymi siłami odzyskali nie tylko utraconą 123 lata wcześniej wolność, ale także rozpoczęli budowę nowoczesnego państwa.

SP w Konopiskach, chcąc upamiętnić tą jedną z najważniejszych rocznic w historii Polski przystąpiła do projektu „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”, przygotowanego przez Fundację Civitas Christiana. W ramach jego realizacji dokonaliśmy wpisu do pamiątkowej księgi życzeń „100 życzeń na 100 lat dla Niepodległej”. Jest to kronika, do której życzenia wpisują społeczności szkół i przedszkoli. My życzyliśmy naszej Ojczyźnie trwania w wolności na wieki, mądrych przywódców, podejmujących odpowiedzialne decyzje, służące Polsce i jej mieszkańcom oraz spokoju, miłości i troski ze strony wszystkich Jej obywateli.

Anna Trzepizur
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).