Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Afrykański pomór świń

24 stycznia, 2020

Afrykański pomór świń

Afrykański pomór świń

W nawiązaniu do
informacji otrzymanej w dniu 20.01.2020 roku od Wojewody Śląskiego w sprawie
konieczności podjęcia działań zapobiegawczych w związku z występowaniem na
terytorium Polski wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) uczula się mieszkańców
Gminy Kruszyna aby w przypadku znalezienia padłego dzika zgłaszali informację
do Powiatowego Centrum Zarzadzania Kryzysowego.

Zgłoszenia o znalezieniu padłych dzików przyjmowane są całodobowo przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK), które przekazują tę informację do właściwego powiatowego inspektoratu weterynarii. Informacje można zgłaszać telefonicznie pod numer 34 3785101 lub na numer alarmowy 112.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).