Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Być jak Ignacy

24 listopada, 2020

Być jak Ignacy

Być jak Ignacy

Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Jackowie bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”.

W ramach programu w szkole powstało Koło Naukowe, które realizuje zadania wskazane przez organizatorów.

Opiekunem koła jest pani Ewa Bodanka-Zarychta, nauczycielka i edukatorka aktywnie promująca nowe technologie w edukacji.

W tym roku na uczestników czeka mnóstwo doświadczeń, ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych! Tematyka czterech bloków dotyczy: energii, ekologii, transportu oraz nowych technologii! Energia odnawialna, nieodnawialna, z wnętrza ziemi, z plazmy, słoneczna, z przestrzeni kosmicznej… Temat energii jest fascynujący i zawiły jednocześnie!

W listopadzie uczniowie pracują zdalnie poznając zagadnienia związane z energią odnawialną. W domowym zaciszu powstają prace końcowe – piękne wiatraki.

W poprzedniej edycji Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Jackowie, jako jedna z 20 szkół w całej Polsce, zdobyła Nagrodę Specjalną za pracę końcową. Mamy nadzieję, że i tym roku nasze działania zostaną docenione.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).