Piątek, 22 czerwca 2018r. | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Pokaż menu

Gminny Dzień Strażaka

Maj 10, 2017
Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W niedzielę 7 maja 2017 w Kruszynie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka, w którym uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Kruszyna.

Jak co roku uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym przez ks. proboszcza Dariusza Cona. W czasie Mszy Świętej ksiądz proboszcz dziękował strażakom za ich walkę z żywiołami i katastrofami, a równocześnie podkreślał zaangażowanie druhów w sprawy kościoła i społeczeństwa.

Po zakończonej Mszy Świętej strażacy przemaszerowali pod figurę Św. Floriana gdzie oddali hołd swojemu patronowi, a okolicznościowe przemówienie wygłosiła Wójt Gminy Kruszyna a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kruszynie Jadwiga Zawadzka. Przemarszowi towarzyszyła gra Orkiestry Dętej OSP w Kruszynie oraz tradycyjne wystrzały.

Część oficjalną zakończył uroczysty apel na placu przed remizą OSP w Kruszynie. W czasie jego trwania Medale i Odznaczenia odebrali:

Złote Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa: Leszek Łapeta i Jerzy Musiał.

Srebrne Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa: Grzegorz Frymus, Mariusz Kamiński, Marcin Klekot, Marcin Łapeta, Tomasz Maj, Wiesław Majdzik, Paweł Serwiak i Dariusz Stawski.

Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa: Łukasz Dąbek, Elżbieta Góra, Marcin Kamiński, Anna Kokoszka, Marcin Kucharski, Izabela Możejko, Paweł Musiał, Małgorzata Pluta, Marzena Rębiś i Jolanta Trączyńska.

Odznaki "Strażak Wzorowy": Przemysław Kamiński i Patryk Wałek.

Odznaki "Za Wysługę Lat": 50 lat – Tadeusz Kucharski, 30 lat – Grzegorz Poroszewski, Marian Serwiak, 5 lat – Marcin Bera, Łukasz Dąbek, Mateusz Dyksy, Dawid Majchrzak, Kinga Śliwakowska i Karol Wiśniewski.

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).