Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Informacja

Styczeń 04, 2019

Informacja

Informacja

W związku z powszechnie występującymi zjawiskami agresji psów pozostających bez opieki, Wójt Gminy Kruszyna zobowiązuje właścicieli psów do stałego dozoru w szczególności:

  • konieczności używania smyczy, bez względu na to, czy pies jest mały czy duży,
  • zabezpieczeniu posesji przed wydostaniem się zwierzęcia poza jej teren,
  • niewprowadzaniu psów i innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej, za wyjątkiem jeśli pies jest przewodnikiem osoby niepełnosprawnej,
  • niewprowadzaniu psów i kotów na teren placów zabaw dla dzieci.

Pozostawienie psa bez opieki w miejscu publicznym skutkować będzie karami z art. 77. Kodeksu wykroczeń w postaci mandatów karnych lub wnioskami do Sądu.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).