Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

IV Bieg Rodzinny

Czerwiec 13, 2018
Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W niedziele 10 czerwca 2018 r po raz czwarty z inicjatywy Wójta Gminy Kruszyna zorganizowana została impreza sportowa pt. Bieg Rodzinny, która odbyła się na boisku wielofunkcyjnym ORLIK w Kruszynie.

W zawodach uczestniczyli:

  • najmłodsi mieszkańcy gminy Kruszyna w kategorii PRZEDSZKOLAK na dystansie 100 m.,
  • uczniowie szkół podstawowych w kategorii UCZEŃ SP klasy I -III na dystansie 600 m.,
  • uczniowie szkol podstawowych w kategorii UCZEŃ SP klasy IV – VI na dystansie 800 m.,
  • kobiety i mężczyźni w kategorii OPEN NORDIC WALKING na dystansie 1700 m.

Celem imprezy było upowszechnianie biegania jako sposobu na aktywny wypoczynek, integracja i aktywizacja mieszkańców gminy Kruszyna oraz promocja gminy Kruszyna.

Impreza wzbudziła wielkie zainteresowanie. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się:

  • 48 przedszkolaków,
  • 49 uczniów szkół podstawowych,
  • 18 kobiet i mężczyzn w kategorii nordic walking.

Punktualnie o godz 14.00 pracę rozpoczęło biuro zawodów, w którym pracowały uczennice Szkoły Podstawowej w Kruszynie. Każdy zawodnik otrzymał numer startowy oraz pakiet startowy z drobnymi upominkami.

Trasa biegu w zależności od dystansu została wyznaczona ulicami: Północną, Pocztową, Księżycową, odcinek drogą nieutwardzoną , ul. Sobieskiego. Brama startowa oraz meta usytuowane były na ul. Północnej. Trasę biegową ubezpieczali strażacy z OSP Kruszyna. Przedszkolaki biegły na płycie boiska w kompleksie ORLIK.

Od godz. 15.00 do zakończenia imprezy czynna była strefa rozrywki Fun Zone. Dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, makijaż buź, skręcanie balonów, wata cukrowa, popcorn.

Pierwszy odbył się bieg przedszkolaków. Najmłodsi uczestnicy sportowych zmagań podzieleni zostali na grupy wiekowe 3-4 latki i 5-6 latki z podziałem na dziewczynki i chłopców. W sumie odbyły się cztery biegi. Maluchom aktywnie kibicowali rodzice. Emocje widać było na twarzach zarówno dzieci jak i rodziców. Wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg za co zostali nagrodzeni złotymi medalami i słodkimi upominkami.

Na dystansie 600 m biegli uczniowie szkól podstawowych klasy I – III z podziałem na chłopców i dziewczynki. Na przebiegnięcie tego dystansu Mateusz Siwy, który był najlepszy potrzebował 1,52 min. Drugi był Wojtek Zasępa a trzeci Kuba Królik. Wśród dziewcząt pierwsza linię mety przekroczyła Aleksandra Postawa (2,24 min) dalej Daria Stachowicz i Julia Małek.

Kolejna konkurencja to bieg na 800 m dla klas IV – VI szkól podstawowych. Na podium stanęli : Damian Soborak (1,42 min), Dominik Stachowicz, Bartosz Wierzbicki i dziewczynki Natalia Mucha (1,52 min), Weronika Radło, Klaudia Woch.

I wreszcie nordic walking w wykonaniu dorosłych. Na mecie stawiło się 18 kobiet i mężczyzn. Na przejście 1700 m przy pomocy kijków najlepsi potrzebowali niecałe 12 minut.

Licznie zebrani kibice przemieścili się na zieloną murawę boiska gdzie przygotowana była dekoracja zwycięzców. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali medale i czekolady, które wręczała Pani Wójt.

Tradycyjnie już tej imprezie towarzyszy wyśmienita pogoda. W tym roku jednak było upalnie. Temperatura powietrza wynosiła 300 C. Odrobinę ochłody przydałoby się każdemu. Naprzeciw oczekiwaniom uczestników imprezy wyszli strażacy z Kruszyny. Dla wszystkich urządzili zimny prysznic ze strażackiej "sikawki". Oczywiście najwięcej radości miały dzieci. Mgiełka wodna w połączeniu z promieniami słonecznymi dała efekt wielobarwnej tęczy.

Tym niecodziennym, a jakże pięknym zjawiskiem zakończył się IV Bieg Rodzinny w Kruszynie.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy.

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).