Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Maj 16, 2018

Dnia 17 kwietnia 2018 r. Julia Mucha - uczennica III klasy Gimnazjum im. Bohaterów Września w Kruszynie odebrała z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty - Pani Urszuli Bauer zaświadczenie potwierdzające zwycięstwo - uzyskanie tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, do której przybyli laureaci województwa śląskiego wraz z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami.

Zwycięstwo w konkursie to duże wyróżnienie okupione ciężką pracą. Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Każdy z nich wymagał przyswojenia szczegółowej wiedzy z języka, teorii literatury oraz lektury dodatkowych pozycji literackich.

Uzyskanie tytułu laureata uprawnia do zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego oraz pierwszeństwa przy rekrutacji do szkół średnich.

Julii składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszych sukcesów.

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).