Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Niepodległa

Listopad 06, 2018

Niepodległa

Niepodległa

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków po 123 latach zaborów  nasz kraj odzyskał suwerenność i niepodległość. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, a także chcemy mocno ugruntować tradycję uroczystego świętowania tego historycznego faktu.

Wójt gminy Kruszyna, Jadwiga Zawadzka, zaprasza wszystkich mieszkańców naszej małej ojczyzny na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2018 r. w kościele p.w. Św. Macieja Apostoła w Kruszynie.

Uroczystość upamiętniona zostanie mszą świętą w intencji Ojczyzny, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz występem zespołu Ale!Babki, w wykonaniu którego usłyszymy znane pieśni patriotyczne. Początek uroczystości godzina 1100.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).