Poniedziałek, 10 grudnia 2018r. | Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Orszak Trzech Króli

Styczeń 12, 2018

Szóstego stycznia w Widzowie miał miejsce Orszak Trzech Króli, w którym wzięli udział mieszkańcy naszej gminy oraz społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II.

W postacie trzech mędrców - Kacpra, Melchiora i Baltazara wcielili się: Pan Adam Musiał - sołtys Widzowa, Pan Piotr Dolniak - rodzic byłych uczniów szkoły oraz Pan Marek Smoliński - nauczyciel wychowania fizycznego. Rolę wybranych postaci biblijnych odtworzyli uczniowie szkoły, przedstawiając fragmenty Pisma Świętego odnoszące się do wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa. W przygotowanie uroczystości zaangażowała się cała społeczność szkolna oraz lokalni mieszkańcy. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali taneczną wersję kolędy, natomiast uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum przygotowali transparenty głoszące hasła związane z nadzieją. Orszak przeszedł ulicą Żwirki i Wigury, zatrzymując się po drodze w symbolicznym dworze Heroda oraz w gospodzie, w której schronienia nie znalazł Józef z Maryją. Na schodach Kościoła rozegrała się symboliczna Walka Dobra ze Złem z udziałem aniołów i diabłów. W kościele królowie złożyli dary nowonarodzonemu Jezusowi - mirrę, kadzidło i złoto.

Uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-taneczne, wykonując radosne kolędy.

Pochód orszaku przebiegał w radosnej atmosferze, wszyscy uczestnicy włączyli się w śpiew kolęd.

Uroczystość przygotowali: ksiądz proboszcz parafii widzów - Zbigniew Jeż, pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II - Ewa Kosińska, pani Justyna Milejska-Cień, pani Agnieszka Kuźnicka i pani Aleksandra Kołaczkowska.

Fotografie z przebiegu uroczystości

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).