Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Pola Nadziei

Październik 29, 2018

Pola Nadziei

Pola Nadziei

24 października Wójt Gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka oraz pracownicy Urzędu Gminy w Kruszynie włączyli się w kampanię Pola Nadziei.  Temu niecodziennemu wydarzeniu przewodniczyła  Pani Katarzyna Mucha – pracownik Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz przedstawiciel orkiestry współpracującej z hospicjum w  zakresie kampanii Pola Nadziei.

Kampania Pola Nadziei została zainicjowana w 1986 r. w Fundacji Marie Curie Cancer Care w Edynburgu. W Polsce zadebiutowała 20 lat temu. Koordynatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” św. Łazarza w Krakowie. Co rok w kampanii bierze udział około 50 hospicjów z całej Polski. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej organizuje wydarzenia od 19 lat.

Celem kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, jaką świadczy hospicjum, przekraczając barierę lęku przed cierpieniem i śmiercią, edukacja dzieci i młodzieży na temat roli drugiego człowieka wobec ciężko chorych, pozyskiwanie funduszy na działalność hospicyjną. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil- kwiat, który jest symbolem nadziei, bezinteresownej pomocy i wsparcia.

Kampania przebiega w dwóch etapach. W październiku sadzi się cebulki kwiatów żonkili, które symbolicznie obumierają. Wiosną rozpoczyna się drugi etap pracy- kwitnące żonkile przypominają o konieczności pomocy innym. W ramach kampanii organizowane są liczne konkursy.

Cebulki żonkili zostały posadzone przed Urzędem Gminy przy dźwiękach muzyki irlandzkiej zagranej na dudach.

  • miniaturka
  • miniaturka
  • miniaturka
  • miniaturka
  • miniaturka
  • miniaturka
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).