Poniedziałek, 9 grudnia 2019r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Pokaż menu

Rocznica „Krwawego Poniedziałku” w Kruszynie

Wrzesień 06, 2019

Rocznica „Krwawego Poniedziałku” w Kruszynie

Rocznica „Krwawego Poniedziałku” w Kruszynie

Wójt Gminy Kruszyna, Jadwiga Zawadzka, zaprasza na uroczystość rocznicy „Krwawego Poniedziałku” w Kruszynie w niedzielę 8. września 2019 r. o godz. 11.00 do kościoła św. Macieja w Kruszynie.

W programie uroczystości:

  • Msza święta w kościele św. Macieja
  • Przemarsz pod Pomnik Pamięci i złożenie wiązanek
  • Rys historycznyGmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).