Wtorek, 17 września 2019r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna
Pokaż menu

Uczeń z Kruszyny laureatem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Czerwiec 03, 2019

Uczeń z Kruszyny laureatem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Uczeń z Kruszyny laureatem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Jan Zasępa, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim na opowiadanie „Książka inspiruje i uczy”, zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” wraz ze SP nr 31 w Częstochowie. W dniu 28 maja, w siedzibie organizatora, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego Janek jako laureat  zaprezentował swoją pracę zainspirowaną powieścią M. Twaina. Opiekunem ucznia była p. Agnieszka Włodarczyk – Peszke. Należy nadmienić, że Janek  to nie tylko uczeń zdolny, ale również pracowity i zaangażowany,  mogący pochwalić się  osiągnięciami w innych konkursach międzyszkolnych oraz aktywnym udziałem w życiu kulturalnym szkoły i środowiska. Składamy serdeczne gratulacje  oraz życzymy wiele radości.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).