Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Wójt Gminy Kruszyna – laureatem ogólnopolskiego wyróżnienia

Czerwiec 11, 2018

9 czerwca 2018r, w auli im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, Wójt Gminy Kruszyna – Jadwiga Zawadzka, odebrała z rak Ks. Prałata Mirosława Mikulskiego – Przewodniczącego Komisji Nagród i Wyróżnień- Ogólnopolskie Wyróżnienie.

Podczas ceremonii wręczenia nagród Wójtowi towarzyszyła młodzież, trenerzy szkół z terenu Gminy Kruszyna. Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, wysoko oceniła zaangażowanie i bezinteresowną działalność społeczną oraz otwarcie się na inicjatywy związane z wychowaniem młodego pokolenia, poprzez sport i rekreację opartą na zasadach fair play i etyce wiary.

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).