Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Informacja nowy okres zasiłkowy

03 lipca, 2020
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Od 1 lipca 2020 można składać wnioski drogą elektroniczną: (ZUS, banki krajowe, Emp@tia, ePUAP) a od 1 sierpnia 2020 papierowo na okres zasiłkowy 2020/2021  o następujące świadczenia / zasiłki:

1. Wniosek o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego,

2. Wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego,

3. Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia dobry start (300+),

4. Wniosek o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego (SZO).

Jednocześnie przypominamy, że świadczenia wychowawcze 500+ przyznane są  do dnia 31 maja 2021 r. i w związku z tym, nie ma konieczności składania wniosków o w/w świadczenia

 

WAŻNE!!!
PROGRAM  „DOBRY START” 300+

 

W przypadku składania wniosku o świadczenie z programu „dobry start” 300+ na dziecko uczące się w liceum po skończonym gimnazjum prosimy o wybranie w rubryce rodzaj szkoły

- szkoła ponadpodstawowa

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).