Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Informacja o rozpoczęciu działalności „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej”

21 stycznia, 2016
Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

prawoZ dniem 1 styczni a2016r.w ramach systemu darmowej pomocy prawnej w Gminie Lelów rozpocznie działalność „Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej”. Punkt ten prowadzony przez organizacje pozarządowe funkcjonował będzie w każdą środę w godz. Od 13.00 do 15.30 w Urzędzie Gminy Lelów przy ul. Szczekocińskiej 18, pokój 35.

Uprawnionymi do otrzymania darmowej pomocy prawnej (na etapie przed sądowym) są osoby, które nie ukończyły 26. roku życia, osoby fizyczne którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osoby które ukończyły 65 lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Uprawnieni będą mogli uzyskać informacje w zakresie prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa rodzinnego, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pomoc nie będzie obejmowała spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego I działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do jej rozpoczęcia.

W dni ustawowo wolne od pracy punkt będzie nieczynny. Zatem, pierwszym dniem w którym udzielane będą darmowe porady prawne jest środa 13 stycznia 2016 r. w godz. Od 13.00 do 15.30.

Źródło: http://www.lelow.pl/index.php/aktualnosci/1718-informacja-o-rozpoczeciu-dzialalnosci-punktu-nieodplatnej-pomocy-prawnej.html

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).