Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Karolina Dziura Mistrzynią Europy !

Maj 08, 2018
Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl


Mistrzostwa Europy w taekwon-do w Mariborze na Słowenii już za nami. Reprezentacja Polski wywalczyła w sumie 34 medale z tego 6 złotych, 13 srebrnych oraz 15 brązowych. Taki wynik pozwolił drużynie naszego kraju zająć 5 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Wśród reprezentantów naszego kraju mogliśmy oglądać również Karolinę Dziurę, mieszkankę Lelowa, która na co dzień uczęszcza do klasy sportowej lelowskiego gimnazjum.

Karolina po znakomitym występie na matach mistrzostw została najlepszą zawodniczką wśród juniorek.

Wywalczyła tytuły Mistrzyni Europy w konkurencji technik specjalnych oraz w konkurencji walki juniorek do 60 kg. Oprócz indywidualnego sukcesu Karolina przyczyniła się w ogromnym stopniu do wyników drużynowych. Karolina z koleżankami z kadry wywalczyła złoty medal
w drużynowych technikach specjalnych juniorek oraz brązowy medal w konkurencji drużynowych walk. Jak łatwo policzyć Karolina miała udział w zdobyciu połowy złotych medali reprezentacji Polski.

W drodze do finału turnieju walk do 60 kg nasza zawodniczka pokonała kolejno byłą mistrzynię Europy z Finlandii, reprezentantkę Wielkiej Brytanii oraz świetnie walczącą Holenderkę. Na finałowej gali okazała się zdecydowanie lepsza od przedstawicielki gospodarzy i sensacyjnie sięgnęła po złoty medal. W technikach specjalnych zdominowała walkę o złoto, zdobywając je zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Oto jak wyczyn Karoliny skomentował trener kadry narodowej Waldemar Dolecki:

„ …z obserwacji trenerskiej wynika, że nastąpiła bardzo ścisła specjalizacja. Norwegia zdominowała układy, Irlandczycy specjalizują się w walkach, Rumunia zdominowała wszystkie konkurencje techniczne, tylko jakimś cudem udaje się wyrwać im coś z konkurencji technik specjalnych. Trzeba mieć Karolinę Dziurę, aby w dogrywce pokonała czy to indywidualnie czy w drużynie skaczące Rumunki”.

Trzymamy kciuki aby jedyna jak do tej pory reprezentantka Polski pochodząca z naszej gminy nie schodziła ze „złotej ścieżki” i aby na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Niemczech udowodniła przynależność do światowej czołówki.

 

Walka finałowa: 10 godzina 54 minuta

>https://www.youtube.com/watch?v=N5ntbKWO0a8

/> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).