Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Narodowe Czytanie 2018 „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

Wrzesień 12, 2018
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl


W sobotę 8 września 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania 2018 pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Po przywitaniu przybyłych gości przez Panią Dyrektor GBP w Lelowie głos zabrał Wójt Gminy, który podkreślił szczególny czas 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadmienił również, że poprzez czytanie tegorocznej lektury wracamy do obrazu tamtych dni, kiedy Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny.

Następnie P. Dyrektor przeczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i zaprosiła do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. W dalszej części, uczennice Gimnazjum przedstawiły prezentację dotyczącą życia i twórczości Stefana Żeromskiego.
 

Po wprowadzeniu przez kierownika PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie w genezę i ideę utworu, przystąpiono do czytania powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” w adaptacji autorstwa Andrzeja Dobosza.

W rolę lektorów wcielili się przedstawiciele różnych instytucji lokalnych: Urzędu Gminy, Lelowskiego Towarzystwa Historyczno – Kulturalnego im. Walentego Zwierkowskiego, Klubu Seniora, Szkoły Podstawowej w Podlesiu, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie, Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Nakle, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Bogumiłku, Spiżarni Jurajskiej.

Chętni obejrzeli okolicznościową wystawę i otrzymali pamiątkowy stempel na przyniesionym egzemplarzu książki.

Lelowskie Narodowe Czytanie przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" – z Filią w Lelowie.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

>

/> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).