Środa, 17 lipca 2019r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Promesy dla Gminy Lelów

Marzec 15, 2019
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


13 marca w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Wójt Gminy Lelów Krzysztof Molenda otrzymał z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka promesy na kwotę 2 165 000 zł przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dofinasowanie zostało przyznane na przebudowę drogi gminnej do Dworu w m. Lgota Gawronna od km 0+350 do 1+100 II etap, oraz przebudowę mostu w ciągu drogi gminnej 689003S przy młynie w Staromieściu w km 0+864.

Gwarancje finansowe warte w sumie 41 307 000 mln zł przyznano 33 samorządom. Promesy dotacyjne wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trafiły do 28 gmin i 5 powiatów w tym Powiatu Częstochowskiego na przebudowę drogi powiatowej nr 1104 S odc. Lelów – Biała Wielka w wysokości 1,6 mln zł.
Przyznane środki są przeznaczone na realizację łącznie 89 zadań, w tym 83 dotyczących usuwania skutków klęsk żywiołowych i 6 związanych z osuwiskami.

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).