Sobota, 14 grudnia 2019r. | Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Pokaż menu

Sierpniowa Biesiada Kobiet w Poczesnej

Sierpień 07, 2019
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Premier Mateusz Morawiecki był gościem Sierpniowej Biesiady Kobiet. Wydarzenie miało miejsce w Poczesnej, w Hali Sportowej, w niedzielę 4 sierpnia. Przybyły reprezentacje gmin i Kół Gospodyń Wiejskich z regionu częstochowskiego. Biesiadzie towarzyszyli: reprezentacja Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie”, zespołu „Elsol” i prowadzący Piotr Hankus.

Gminę Lelów reprezentowały przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Lelów.

W niedzielne popołudnie, z wizytą do Poczesnej przybył Premier RP – Mateusz Morawiecki. Przez uczestników Biesiady został gorąco powitany.

Podczas powitania Mateusz Morawiecki odniósł się m.in. do roli kobiet, poszanowania tradycji i do polskości: - Jesteście królowymi polskości, tak mogę powiedzieć. A atrybutami tej waszej monarchii, tej waszej królewskości, nie są wprawdzie berła, czy korony takie widoczne, ale są te wspaniałe stroje, które nosicie. I to wszystko, za co chciałem wam tak gorąco podziękować, co robicie dla Polski, dla nas wszystkich – powiedział premier.

Sierpniowa Biesiada Kobiet została zorganizowana przez Poseł RP Lidię Burzyńską i Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmę. Honorowy Patronat objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego – Jadwiga Wiśniewska.

/> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).