Poniedziałek, 1 marca 2021r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Świadczenia wychowawcze 500 +

21 stycznia, 2021
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


W roku 2021 będzie można ubiegać się o kontynuację przyznania świadczenia wychowawczego i jego wypłatę na każde dziecko do 18 roku życia.

Wniosek o świadczenie wychowawcze (500 plus) będzie można złożyć:

- od 1 lutego 2021 r. – w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną;

- od 1 kwietnia 2021 r. – w przypadku wniosków składanych w formie papierowej.

Prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane na okres od dnia 1 czerwca 2021 r. do dnia 31 maja 2022 r.

 

Jednocześnie informujemy, iż złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku do dnia 30 kwietnia 2021 r. daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia, co oznacza, że przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata nastąpi do dnia 30 czerwca 2021 r.

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).