Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Wyniki publicznego losowania deklaracji udziału w projekcie OZE – listy rezerwowe

08 lipca, 2020
Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl


W dniu 8 lipca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyło się publiczne losowanie deklaracji udziału w projekcie w naborze uzupełniającym, które miało na celu ustalenie kolejności na listach rezerwowych utworzonych w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg.” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Procedura losowania została szczegółowo opisana w Regulaminie losowania przyjętym Zarządzeniem Nr 61.2020 z dnia 3 lipca 2020 r. Wójta Gminy Lelów.

 

Wyniki losowania oraz nagranie video znajdują się w załącznikach poniżej (wersje elektroniczne i skany spisanych odręcznie protokołów z podpisami członków komisji).

 

Na dzień dzisiejszy nie możemy podać ostatecznej liczby „wolnych” instalacji, ponieważ nie zakończyliśmy procedury podpisywania umów z mieszkańcami. Jednak w przybliżeniu jest ich 40 szt.
i  kształtują się one w następujący sposób:

  1. Instalacja kolektorów słonecznych – 23 szt.
  2. Instalacja fotowoltaiczna – 9 szt.
  3. Pompy ciepła ciepłej wody użytkowej – 4 szt.
  4. Kotły na biomasę (pellet) – 5 szt.
  5. Pompy ciepła c.o. – 0 szt.

 

Uwaga - bardzo ważne informacja dla mieszkańców:

  1. Osoby z list rezerwowych wybrane do realizacji zadania (z którymi Gmina w najbliższym czasie podpisze umowy ) zostaną o tym fakcie telefonicznie poinformowani przez pracownika Urzędu Gminy Lelów.  Ponadto przez firmę SEMPERPOWER, której przedstawiciele będą posiadać stosowne upoważnienia przez Wójta Gminy Lelów, przeprowadzona będzie weryfikacja techniczna nieruchomości w celu  zbadania warunków technicznych budynku oraz doboru mocy instalacji. Planowany termin wizji terenowych 13 – 17 lipca 2020 r. Koszty wizji ponosi mieszkaniec.
  2. Osoby, u których planowany będzie montaż kotła na biomasę lub powietrznej pompy ciepła c.o. + c.w.u. obligatoryjnie przedkładają dokument – obliczenie projektowego obciążenia cieplnego budynku, podpisany przez osobę uprawnioną do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.
  3. Właściciele nieruchomości znajdującej się na terenie objętym ochroną konserwatora zabytków zobowiązani są przed podpisaniem umowy do uzyskania, na własny koszt, jego zgody w zakresie wymaganym przepisami prawa.

 

 

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).