Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Pokaż menu

XXII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lelowie

23 listopada, 2021
XXII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lelowie


W dniu 22 listopada 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbył się XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lelowie. Uczestniczyli w nim delegaci z jednostek OSP z terenu gminy, członkowie Zarządu jak również Komisji Rewizyjnej kończący kadencję 2016-2021 oraz goście zaproszeni: Lidia Burzyńska Poseł na Sejm RP, Mariusz Trepka Poseł na Sejm RP i członek prezydium OW ZOSP RP w Katowicach, bryg. Tomasz Bąk za-ca komendanta miejskiego PSP w Częstochowie, bryg. Roman Królewski Dowódca JRG 4 w Koniecpolu, st. kpt. Przemysław Klita za-ca dowódcy JRG 4 Koniecpol, Tadeusz Ciastko członek prezydium OW ZOSP RP w Katowicach i wiceprezes OP ZOSP w Częstochowie, Adam Markowski Prezes OGm. ZOSP RP w Janowie.

Zjazd otworzył dotychczasowy Prezes OG ZOSP RP Władysław Jaworski. Po oficjalnym powitaniu gości przez Krzysztofa Molendę Wójta Gminy Lelów oraz Wiceprezesa OGm. ZOSP RP do sali obrad wprowadzono sztandar i odegrano hymn Związku. Minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków.

Po wypełnieniu porządku Zjazdu głos zabrali goście zaproszeni. Gratulowali i złożyli życzenia dla nowego Zarządu OGm. ZOSP RP w Lelowie. Padły zapewnienia o wszechstronnej pomocy w pozyskaniu środków z Polskiego Ładu na rozbudowę i modernizację remizy OSP Lelów II Zbyczyce, wymianę wysłużonego samochodu pożarniczego marki Star należącego do jednostki OSP Staromieście. Poruszono również temat dodatku do emerytur dla strażaków ochotników, który jest zapisany w obecnie procedowanej w Sejmie ustawie o ochronie przeciwpożarowej.

Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów podziękował parlamentarzystom za pomoc w pozyskaniu dwóch nowych samochodów pożarniczych dla jednostek OSP Lelów II Zbyczyce oraz OSP Nakło.

Po ukonstytuowaniu się nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Zjazd zakończono.

Nowym władzom życzymy trafnych decyzji i skutecznego działania.

/> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).