Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Lelowie

Lipiec 11, 2018
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Zapraszamy na ogólnodostępny teren przy zbiorniku wodnym w Lelowie, na tym obszarze można już  korzystać z plaży oraz ciągu pieszo rowerowego, nie zabrakło tu również bezpiecznego placu zabaw dla najmłodszych oraz małej architektury. Teren ten został stworzony z myślą o mieszkańcach i turystów, która w ten sposób zyskała wspaniałe miejsce do odpoczynku w ciepłe letnie dni.

Obiekt  ten jest efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Rybacka Lokalna Grupa Działania „Jurajska Ryba” przy projekcie pt. „Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Lelowie”, operację w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”
w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Projekt wpisuje się w cele Gminy Lelów, która realizuje je m.in. poprzez działalność w zakresie budowy, przebudowy, urządzania ogólnodostępnej
i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej, rekreacyjnej, turystycznej, sportowej oraz działalność w zakresie wspomagania rozwoju wspólnot
i społeczności lokalnej, a także wspieranie rozwoju obszarów wiejskich.

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).