Poniedziałek, 27 stycznia 2020r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

Akcja sprzątania Stodół w Mstowie

Listopad 06, 2019

W sobotę 09 listopada odbędzie się społeczna akcja sprzątania historycznego zakątka naszej gminy, czyli Mstowskich Stodół. Zapraszamy do czynnego udziału!

 

Spontaniczna akcja zorganizowana jest przez „JURA KAJAKI”, pod patronatem Politechniki Wrocławskiej i oczywiście Gminy Mstów. Stodoły w Mstowie (a raczej to, co z nich zostało…)  to piękna historia i ciekawa niegdyś architektura, wpisana w zabytkowy układ urbanistyczny Mstowa.
Organizatorzy, razem ze strażakami z OSP i wolontariuszami, chcą zatroszczyć się o to miejsce - zbierając śmieci i wycinając zakrzaczenia, które szybko niszczą pozostałości stodół.

p2

Jest to kolejny krok za @Ogarnij Jurę! #trashtagchallenge we Mstowie! (podobna akcja w Stodołach przed wakacjami, organizatorzy: Sady Puczyński, Gadulec)  

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! Start o godz.9:00

Więcej informacji: 501 177 372 (Michał Wanot)

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).