Niedziela, 5 kwietnia 2020r. | Imieniny: Ireny, Wincentego
Pokaż menu

Andrzej Poniedzielski na Walentynki

18 lutego, 2020

Gościem wieczoru walentynkowego w mstowskim GOKu był Andrzej Poniedzielski.  Artysta, będący jedną z gwiazd polskiej sceny kulturalnej, charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym stylem twórczym. Jest kojarzony jako osoba o bardzo spokojnej, wręcz beznamiętnej aparycji. W tej właśnie postawie kryje się fenomen osoby i podziw wśród jego fanów. Bo jak nie darzyć szacunkiem człowieka, który potrafi "do łez" rozbawić dowcipem widownię, samemu zachowując kamienną twarz.

p1

Andrzej Poniedzielski jest postrzegany jako satyryk, który o każdej dziedzinie życia potrafi powiedzieć w sposób lekki i zabawny. Nawet gorycz życiowych prawd jest dla niego „do przełknięcia”. Występ na scenie mstowskiego GOKu był autoprezentacją osoby artysty, złożoną z anegdot o życiu i piosenek "coverów" z autorskimi tekstami, które ukazały świat widziany jego oczami. Śmiało można powiedzieć, że w tym zwariowanym, pędzącym gdzieś świecie, monologi Andrzeja Poniedzielskiego są jak balsam na wszystkie bolączki.

Dowodem jego magnetyzmu jest liczba występów, które realizuje artysta a także liczba osób, które przyszły do GOKu w Mstowie - a należy przyznać że sala była wypełniona po brzegi.

p2

Kilkadziesiąt minut spędzonych w towarzystwie Andrzeja Poniedzielskiego dało niebanalną lekcję życia. Prócz anegdot, widzowie wysłuchali kilku sentymentalnych piosenek, a wśród nich "Elegancką piosenkę o szczęściu" czy "Tęsknij z kolejnym dniem".

 

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK Mstów

___________________________________
p7

Andrzej Poniedzielski - poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta, twórca scenariuszy, reżyser, osoba związana z kabaretem, aktor teatralny i Mistrz Mowy Polskiej z roku 2011. Magister Inżynier automatyk Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku automatyka przemysłowa nie zapisał się w sercach Polaków jako wybitny twórca w tej dziedzinie lecz okazał się Mistrzem Słowa i niedoścignionym tekściarzem.

Współpracował z wieloma gwiazdami sceny i estrady m.in. Edytą Geppert, Anną Marią Jopek, Sewerynem Krajewskim, Marylą Rodowicz, Lorą Szafran, Grzegorzem Turnauem i Tadeuszem Woźniakiem. Pisał teksty do muzyki m.in. Elżbiety Adamiak, Seweryna Krajewskiego czy Włodzimierza Nahornego.

Galeria zdjęć

Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020Andrzej Poniedzielski na Walentynki 14.02.2020

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).