Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

„Bezpieczne wakacje z rodziną”

10 lipca, 2019

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Wójt Gminy Mstów zapraszają w piątek 12 lipca na event „Bezpieczne wakacje z rodziną”. Zapraszamy, w programie wiele atrakcji! Spotkanie poświęcone będzie bezpieczeństwu w szerokim zakresie.
 

Termin: piątek, 12.07.2019, w godzinach od 11:00 do 14:30

Miejsce: Rynek w Mstowie, Plac Mickiewicza 1

 

 

Podczas imprezy mieszkańcy mogą nie tylko uzyskać fachową poradę na temat rządowych programów, ale i wiele innych cennych wskazówek:

* o realizacji m.in. programu "Rodzina 500+”, programu „Dobry Start” (jak złożyć wniosek, na co zwrócić uwagę) będą informowali eksperci - pracownicy ŚUW w Katowicach oraz GOPS w Mstowie. 
500plus_logo

* pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego Numeru 112 będą uczyć zasad pierwszej pomocy.

* policjanci i strażacy OSP będą radzić, jak bezpiecznie zachować się nad wodą czy w lesie.

* przy stoisku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będzie można dowiedzieć się, co jeść w czasie wakacji, aby żyć zdrowo, oraz na jakie pokarmy uważać.

* o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym i podczas wakacji będą mówili pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS)

 

* Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach proponuje m.in.:

- poradnictwo z zakresu praw konsumenta,

- informacje dotyczące bezpiecznego planowania wakacji (biura podróży, hotele, gastronomia)

Dodatkową atrakcją mogą być inspektorzy przebrani w stroje kotów w worku z napisem: "Nie kupuj kota w worku!".

 

* na dzieci będą czekały kolorowanki, gry i zabawy. ZAPRASZAMY!

 

więcej informacji : https://www.facebook.com/SlaskiUW/

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).