Poniedziałek, 18 lutego 2019r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Centrum integracyjno-rekreacyjne w Cegielni

Sierpień 10, 2018

Zrealizowane zostało zadanie pn. „Centrum integracyjno-rekreacyjne w miejscowości Cegielnia”, dofinansowane w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych (PIL).

 

O tym, że sołectwa: Mstów, Jaskrów i Cegielnia zostały dofinansowane w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych (PIL), zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (Wydział Terenów Wiejskich), pisaliśmy już wcześniej:

http://www.mstow.pl/art/3214,konkurs-przedsiewziec-inicjatyw-lokalnych-pil

Wkładem własnym do Konkursu były zadania, zaplanowane i finansowane w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości Cegielnia na rok 2018.

 

W Cegielni zakres projektu obejmował:

- zakup i montaż: altany, grilla ogrodowego, ławek.

- zakup i montaż elementów placu zabaw (m.in. huśtawka potrójna, bujak, karuzela platformowa, urządzenie sprawnościowe)

w celu stworzenia i doposażenia miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców wsi Cegielnia.

 

**********************

Program Inicjatyw Lokalnych (PIL)

logo-slaskie-kolorowe-rgb logo-slaskie-kolorowe-rgb

Pilotażowy program wsparcia finansowego dla sołectw z terenu województwa śląskiego. Służy realizacji celów określonych w Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego "Śląskie 2020+ oraz "Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Śląskiego do roku 2030", obejmuje takie cele jak:

  1. kształtowanie świadomości narodowej i obywatelskiej mieszkańców
  2. pobudzanie aktywności gospodarczej
  3. podnoszenie konkurencyjności i innowacyjności gospodarczej województwa
  4. zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego
  5. kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.

 

Nabór wniosków trwał od dnia 1 do 30 marca 2018 roku. O pomoc finansową ze środków budżetu Województwa w ramach Konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Wkładem własnym mogły być zadania, finansowane w ramach tzw. Funduszu Sołeckiego. Rady Sołeckie, na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, podjęły uchwały i wskazały zadania, jako istotne dla danego sołectwa.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).