Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Chodnik Cegielnia-Kuchary

03 grudnia, 2019

I etap chodnika (wraz z odwodnieniem) w ciągu drogi powiatowej nr 1077S na odcinku Cegielnia - Kuchary został wykonany.

O rozpoczęciu prac pisaliśmy wcześniej: http://www.mstow.pl/art/3627,chodnik-cegielnia-kuchary   Przedmiotem zamówienia była budowa chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej nr 1077S odc. Kuchary – Cegielnia, gmina Mstów - etap I na długości 380,00 mb.

logo-powiat

Przedmiotowy chodnik jest obiektem liniowym o nawierzchni z kostki brukowej, oddzielony od nawierzchni drogi krawężnikiem 15*30*100.  Jest chodnikiem publicznym ogólnodostępnym, pełniącym funkcje komunikacyjne dla pieszych. W ramach inwestycji wykonano też odwodnienie istniejącej drogi za pomocą kanalizacji deszczowej oraz wykonano konstrukcje chodnika i wjazdów.

c4

Zadanie było realizowane na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, przy współfinansowaniu Gminy Mstów. Chodnik przy tej drodze powiatowej (łączącej Gminę Mstów z Gminą Kłomnice)  jest bardzo ważny m.in. ze względu na kwestie bezpieczeństwa pieszych.
 

Podstawowe parametry techniczne inwestycji:

Szerokość na prostej: 2,0 m

Pochylenie poprzeczne: 2%

Nawierzchnia: kostka brukowa betonowa gr 8cm

 

konstrukcja chodnika

- 8 cm warstwa ścieralna z kostki brukowej betonowej kolor szary

- 3-5 cm warstwa podsypki cementowo - piaskowej 1:3

- 15 cm podbudowa z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5mm

- 10 cm stabilizacja cementem Rm=1,5MPa

 

Odwodnienie

Woda z pasa drogi będzie odprowadzana wzdłuż krawężnika do wpustów ulicznych.  Wpusty uliczne włączone do kanału deszczowego.

Galeria zdjęć

Chodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończonyChodnik Cegielnia-Kuchary, I etap zakończony

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).