Środa, 3 marca 2021r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

20 lutego, 2021

Gmina Mstów złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – na planowane utworzenie trzech linii autobusowych na terenie gminy.

Po ubiegłorocznym powrocie komunikacji miejskiej do Mstowa i przedłużeniu linii 30 (przez Jaskrów, Wancerzów – pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/4009,po-30-latach-mpk-wraca-do-mstowa-od-01-wrzesnia) jest to kolejny krok do optymalizacji komunikacji publicznej w gminie.

fundusz-rozwoju-przewozow-autobusowych

Umowa pomiędzy Skarbem Państwa (reprezentowanym przez Wojewodę Śląskiego) a organizatorem (tj. gminą) została już podpisana. Dopłata wynosi 3 złote do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej. Na realizację zadania przeznaczona kwota dopłaty dla gminy ze środków Funduszu wynosi 732.890,00 zł.

 

W planie jest utworzenie TRZECH linii wewnętrznych na terenie gminy:

  1. Kobyłczyce – Małusy Wielkie – Małusy Małe – Brzyszów – Srocko – Gąszczyk – Siedlec – Mstów

schemat-linii-Kobylczyce-Mstow

  1. Kuchary-Kłobukowice - Rajsko – Wancerzów – Mstów

schemat-linii-Kuchary-Mstow

  1. (Pniaki Mokrzeskie – Jaźwiny – Kuśmierki)*  - Krasice – Mokrzesz - Zawada- Mstów

* kursy szkolne

schemat-linii-Pniaki-Mokrzeskie-Mstow

Rozkłady jazdy będą dopasowane do istniejących linii miejskich MPK: 26 i 30. Częstotliwość kursów będzie uzależniona od zainteresowania przejazdami ze strony mieszkańców i docelowo optymalnie dopasowana – tak, aby nie wozić „jurajskiego powietrza”. Planowane uruchomienie: 01 marca 2021r. Szczegóły i rozkłady jazdy wkrótce.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).