Poniedziałek, 13 lipca 2020r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Dotacja z Funduszu Inwestycji Samorządowych

29 czerwca, 2020

Podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie (w piątek 26 czerwca) zostały przekazane promesy dla samorządów powiatu częstochowskiego na dotacje w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Symboliczne promesy wręczyła Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP. Dla Gminy Mstów wyliczona kwota wsparcia rządowego była jedną z największych w naszym powiecie i wyniosła 1.605.023,00 zł. Promesę odebrał Wójt Tomasz Gęsiarz.

fundusz-inwestycji-samorzadowych3

Jak podkreślała Pani Poseł, samorządy odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych. Fundusz pozwoli im realizować kolejne plany. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

 

__________________________________

Fundusz Inwestycji Samorządowych

fundusz-inwestycji-samorzadowych

Co to jest?

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych, z czego ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. Terminy składania wniosków i przekazywania środków zostaną określone w uchwale Rady Ministrów. Nabór wniosków od gmin i powiatów prawdopodobnie zostanie rozpoczęty w II połowie lipca lub w I połowie sierpnia.

 

Więcej: https://www.gov.pl/web/rozwoj/inwestycjesamorzadowe

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).