Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Działalność GOK i Biblioteki w Mstowie

01 grudnia, 2020

Czas pandemii zmienił formę pracy Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Mstowie - podejmowane działania są realizowane przy użyciu technik informatycznych i medialnych dróg komunikacji.

GOK-logo

- Pracownia plastyczna ma za sobą kilkadziesiąt godzin pracy nad materiałami instruktażowymi, dotyczącymi różnych technik plastycznych, które można będzie znaleźć na profilu Facebookowym czy kanale YouTube. Również do sieci przeniesione zostały prowadzone zajęcia muzyczne z nauki gry na gitarze i pianinie. Przy wykorzystaniu programów do teletransmisji uczestnicy zajęć łączą się wirtualnie z danym instruktorem.

 

- GOK będzie również organizatorem koncertów on-line. Pierwszym zwiastunem takich występów było nagranie utworu „Biały Krzyż”, z okazji Święta Niepodległości. Na sali widowiskowej trwają już przygotowania do koncertu kolęd on-line. Kolędy zaśpiewa młodzież z terenu gminy Mstów, przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Zapraszamy na kanał YouTube GOKu: https://www.youtube.com/channel/UCb34mJijaiZhWrvkpIc9eRQ

 

- Kolejnym twórczym projektem jest stworzenie osobnego miejsca do nagrań muzycznych, lektorskich, video i zajęć edukacyjnych. To profesjonalne zaplecze, odpowiednio zaadaptowane akustycznie, pozwoli na realizację kolejnych projektów muzycznych. Więcej informacji o samym przedsięwzięciu (oraz zdjęcia) pojawi się w osobnym artykule.

 

- Biblioteka Gminna w Mstowie została wyposażona w profesjonalną ladę biblioteczną oraz sprzęt elektroniczny niezbędny do komputeryzacji biblioteki. Kolejnym etapem komputeryzacji będzie elektroniczna obsługa czytelnika, polegająca na przeniesieniu kart papierowych na karty elektroniczne w komputerze - co nastąpi w nowym roku kalendarzowym.

Każdy dzień pracy biblioteki wypełniony jest działaniami, polegającymi na katalogowaniu książek - co oznacza, że czytelnik może zajrzeć na regały biblioteczne przy użyciu komputera domowego lub telefonu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce adres: https://mstow-bg.sowa.pl/ , aby przenieść się do cyfrowej wersji magazynu książek Biblioteki w Mstowie.

biblioteka-mstow

Dotychczasowy efekt pracy to wynik wdrażania pierwszego etapu komputeryzacji. Wszystkie książki zakupione do Bibliotek, są katalogowane poprzez wpisanie do bazy internetowej. Dzięki temu już teraz można zobaczyć jakie nowości trafią na regały biblioteczne. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Biblioteki: http://www.bibliotekawmstowie.pl/; oraz zwiedzania stron: https://w.bibliotece.pl/community/libraries/bibliotekagminnamstow/, https://mstow-bg.sowa.pl/.

 

Informacja: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK i Biblioteki w Mstowie

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).