Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Estetyczniej i ładniej na Rynku w Mstowie

Lipiec 04, 2019

Ważnym elementem przestrzeni publicznej naszej gminy jest Rynek w Mstowie, który corocznie wzbogacany jest kwiatowymi kompozycjami.
 

W ostatnim czasie została zagospodarowana zachodnia część płyty Rynku - poprzez posadzenie wielorocznych drzew i krzewów (takich jak: brzozy youngi, kosodrzewiny, berberysy, jałowce), dodatkowo klomby uzupełniono lawendą oraz runianką. Przy pergolach posadzono pnący milin. Rabaty zostały wysypane ozdobnym kamieniem oraz korą. Na pozostałych rabatach posadzono kwiaty jednoroczne oraz umiejscowiono na środku placu gazony i donice, z ozdobnymi krzewami i kwiatami.

r1

 

Dokonano również wymiany starych drewnianych ławek na nowe elementy małej architektury, pasujące do otoczenia rynku. Nowe ławki (z logo gminy Mstów), dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, mają zwiększoną wytrzymałość na czynniki zewnętrzne.

Z pewnością wszystkie te zmiany poprawią estetykę wizerunku gminy i zrobią pozytywne wrażenie na mieszkańcach oraz osobach, odwiedzających Mstów.

Galeria zdjęć

Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019Rynek w Mstowie - nasadzenia i wymiana ławek 2019

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).