Środa, 1 kwietnia 2020r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego, 2020

W ubiegłym roku operatorzy numeru alarmowego 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach (CPR) przyjęli ponad 1,7 mln zgłoszeń. To najlepszy wynik spośród wszystkich centrów w Polsce. Wczoraj (10.02) z udziałem wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka odbyły się uroczyste obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

112a

Numer 112 to najważniejszy w tej chwili numer telefonu w Polsce i w Europie. To numer dzięki któremu możemy uratować czyjeś zdrowie i życie – powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek.

jw1

 

Więcej: http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/europejski-dzien-numeru-alarmowego-112

***

112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.

Numer alarmowy 112 został wprowadzony uchwałą Rady Europy z dnia 29 lipca 1991 roku i usankcjonowany Dyrektywą 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego z dnia 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników (dyrektywa o usłudze powszechnej).

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).