Poniedziałek, 19 kwietnia 2021r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

„Face to Face with the World”

25 lutego, 2021

Dzieci z Przedszkola w Wancerzowie biorą udział w międzynarodowym projekcie „Face to Face with the World".

meeting-1     photo-1

"Face to Face with the World" to autorski projekt edukacyjno - humanitarny. Jego celem jest kształtowanie postaw zaangażowania społecznego wśród dzieci, nawiązanie kontaktów i przyjaźni międzynarodowych, a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.

Grupa 6-latków z Przedszkola Publicznego w Wancerzowie w ramach zajęć z języka angielskiego odbyła pierwsze spotkanie z dziećmi z Nairobi (stolica Kenii w Afryce). Było to niesamowite doświadczenie, które dopiero rozpoczyna międzykontynentalną przyjaźń. Kolejne spotkania z dziećmi z Kenii, w tym także bajka odczytana przez nauczycielkę Bernadatte, już wkrótce.

 

Informacja: Paulina Puczyńska (Koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego)

 

face-to-face

Cele Projektu Edukacyjnego "Face to Face with the World" :

a) pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.

b) kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

c) walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu. Chęć niesienia pomocy innym.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).